Ge Kts 250 16 Video Distribution Amplifier - China
This enables users to set multiple configurations from 8 to 16 inputs by up to 64 outputs.
Each output provides unity gain into a 75 ohm load, ensuring that the output signal is equal to that of the input.
Unused outputs self terminate.
SPECIFICATION Inputs:Up to 16 composite video 1 V pk-pk Outputs:Up to 64 composite video 1 V pk-pk Impedance:75 ohm, inputs and outputs Bandwidth:16 MHz S/N ratio -75 dB RMS typical Crosstalk:-85 dB typical Gain (into a 75 ohm load):0 dB ±0.5 dB typical Differential gain:0.5% typical Differential phase 0.5° typical